Dzisiaj jest: 6.8.2020, imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego

Piątnica: "Forty" szykują formę na ligę

Dodano: rok temu Czytane: 580 Autor:

Dwa sparingi mają za sobą piłkarki trzecioligowych "Fortów" Piątnica.

Piątnica: "Forty" szykują formę na ligę

Prowadzony przez Macieja Tarnackiego zespół "Fortów" Piątnica najpierw 3:2 pokonał Jantara Ostrołęka (dwie bramki zdobyła Weronika Malinowska, jedną Natalia Wykowska), a w weekend 4:1 ograły Kupik Kadzidło. Bramki w tym spotkaniu zdobyły Oliwia Bałdyga, Weronika Malinowska, Natalia Wykowska i Izabela Żochowska.


Zespół "Fortów" Piątnica walkę o awans do drugiej ligi, co jest głównym celem klubu, rozpocznie 7 kwietnia wyjazdowym starciem z Ekosportem Białystok. Drużyna to główny rywal piątniczanek w walce o promocję, który zimą wzmocnił się trzema zawodniczkami z drugoligową przeszłością.


- Jestem zadowolony z tego, w jaki sposób przebiegają przygotowania - ocenia Maciej Tarnacki, trener "Fortów" Piątnica. - Pierwszy sparing zagraliśmy z Jantarem Ostrołęka i po dobrym meczu, w którym cały czas mieliśmy przewagę, wygraliśmy 3:2. Uważam, że spotkanie to mogło być jeszcze lepsze, ale podobnie jak dziewczyny, jestem zadowolony. Po raz pierwszy ograliśmy Jantar na trawie, bo w hali się zdarzało. A wcześniej nawet sparingu z nimi nie wygraliśmy. Więc jest to jakiś pozytywny zwiastun - dodaje szkoleniowiec.

Jak informuje opiekun "Fortów" zespół w rundzie wiosennej będzie grać w tym samym składzie co jesienią. W Łomży i najbliższej okolicy nie ma bowiem możliwości zakontraktowania nowych zawodniczek.

- W tej chwili szlifujemy to, nad czym dotychczas pracowaliśmy, by jak najlepiej wykorzystać to w trakcie spotkań - tłumaczy szkoleniowiec. - Wprowadzamy też pewne nowe ustawienia i zagrania. A jak to nam będzie wychodzić to zobaczymy. Mamy jeszcze trochę czasu do ligi.

Przed inauguracją ligi "Forty" rozegrają jeszcze trzy sparingi z zespołami Włókniarza Białystok, Ostrowi Mazowieckiej i prawdopodobnie z Akademią RESO Suwałki