Dzisiaj jest: 4.8.2020, imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego

Łomża: Czy jesteśmy gotowi? (foto)

Dodano: rok temu Czytane: 393 Autor:

Czy Łomża jest gotowa na przyjęcie uczestników Turnieju Czterech Narodów.

Łomża: Czy jesteśmy gotowi? (foto)

Na przełomie marca i kwietnia województwo podlaskie będzie gościć młodzieżowe reprezentacje Polski, Grecji, Kolumbii i Turcji. W Łomży rozegrane zostaną dwa spotkania, a gospodarzami kolejnych meczy będą Zambrów i Wysokie Mazowieckie.


Dla Łomży będzie to okazja do zaprezentowania się jako prężnie działający ośrodek piłkarski. Tylko co z tego, że mamy kilkaset dzieci trenujących piłkę nożną? Skoro wrażenia przyjezdnych mogą zepsuć być może dla niektórych sprawy błahe, ale dla uważnych obserwatorów wręcz najważniejsze. I czy przez nie będziemy musieli się wstydzić za to, jak przygotowaliśmy się do tego międzynarodowego wydarzenia?


Tak wyglądają ławki w szatniach stadionu miejskiego. Czy administratora obiektu, który ma gościć reprezentacje czterech krajów z trzech kontynentów nie stać na zamontowanie boksów z XXI wieku? Czy przygotowanie kilkudziesięciu "boksów" z dwoma półkami i haczykami na stroje nastręcza aż tyle problemów? Czy może komuś po prostu brakuje wyobraźni i zadowala się tym co jest? Skoro to ma być reklama dla Łomży i całego województwa to może warto pomyśleć o zmodernizowaniu szatni i sprawienia, by przypominała przebieralnie z największych krajowych i światowych aren.

Jest jeszcze jeden "szczegół", który może psuć odbiór Łomży. To "parking" na przeciwko stadionu. To tutaj parkować będzie większość kibiców, którzy będą chcieli obejrzeć reprezentacyjne mecze. A jak wygląda teraz ten teren? Dziura na dziurze dziurą poganiana, a przejazd wymaga nie lada umiejętności by ominąć te wszystkie przeszkody.