Dzisiaj jest: 16.11.2019, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Łomża: Futsalowa potyczka z "Oranje" (foto)

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 366 Autor:

Czy ktoś pamięta ten mecz sprzed 13 lat, kiedy w Łomży Polska zagrała z Holandią?

Łomża: Futsalowa potyczka z "Oranje" (foto)

Już jutro w Białymstoku w meczu towarzyskim reprezentacja Polski zmierzy się z kadrą Białorusi. My postanowiliśmy przypomnieć mecz sprzed 13 lat, kiedy to w Hali im. Olimpijczyków Polskich męska pierwsza reprezentacja Polski zmierzyła się z Holandią.

Spotkanie zakończyło się wygraną "Oranje" 5:3, którzy w szczelnie wypełnionej kibicami Hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży już po 8 min. prowadzili 3:0.


Pierwszą bramkę Holendrzy zdobyli w 3 min. Kolejną po niespełna 60 sek. później. Trzeci cios goście zadali zaś w 8 min. W 27 min. Biało-czerwoni zdobyli pierwszą tego dnia bramkę, której autorem był Krzysztof Filipczak. 6 min. później Polacy złapali kontakt z rywalami, a na listę strzelców wpisał się Damian Wojtas. I wtedy nastąpiła katastrofa Biało-czerwonych. Najpierw czerwoną kartkę zobaczył Krzysztof Marca, a grający z przewagą Holendrzy natychmiast wykorzystali ten fakt i zdobyli dwie bramki. Polacy odpowiedzieli jeszcze jednym trafieniem, a bramkarza gości po raz drugi tego wieczoru pokonał Krzysztof Filipczak.

Mecz w Łomży trzynastym starciem Polski i Holandii, które w tamtym okresie w światowych rankingach zajmowały odpowiednio 24. i 13. miejsce. Od 1997 do 2006 r. Biało-czerwoni wygrali dwie konfrontacje z Holendrami: w 1997 r. w Legnicy i 20 marca 2006 r w Suwałkach, gdzie Polacy wygrali 6:3. 

W Łomży reprezentacja Polski w futsalu wystąpiła w składzie: Brzenk (Kasprzik) - Szłapa, Leśniak, Marzec, Filipczak - Wojtas, Pieczyński, Nazarewicz, Łeszyk, Krawczyk (Machura).