Dzisiaj jest: 23.5.2019, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Andrzej Wojtkowski: W rewanżu będziemy walczyć

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 298 Autor:

Koszykarze UKS "Dziewiątka" Łomża przegrali pierwszy mecze w strefie z zespołem MKS Grójec.

Prowadzony przez Andrzeja Wojtkowskiego zespół UKS "Dziewiątka" Łomża pierwsze starcie o wejście do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Kadetów przegrali 65:86.

W najbliższą niedzielę o godz. 12 UKS "Dziewiątka" Łomża rozegra rewanż, a opiekun młodych łomżan zapowiada walkę o jak najkorzystniejszy wynik. A ubiegły rok pokazał, że ten zespół potrafi odrabiać straty.

Naszsport.info: Pierwszy mecz niestety przegraliście. Które elementy zdecydowały o porażce?

Andrzej Wojtkowski, trener UKS "Dziewiątka" Łomża:
Mecz rozpoczęliśmy z dużymi nadziejami i dobrze weszliśmy w rywalizację. Chłopcy byli zmotywowani do walki i podjęli rękawice. Przez pierwsze dwie kwarty mecz był bardzo wyrównany. Rywal prowadził jednym bądź dwoma oczkami. My także wychodziliśmy na prowadzenie. I po dwóch kwartach przegrywaliśmy tylko 35:37.

Niestety. Ponownie dał o sobie znać w naszej drużynie "syndrom trzeciej kwarty". W pewnym momencie stanęliśmy, a rywale odskoczyli.

Naszsport.info: Teraz czeka was rewanż.

Andrzej Wojtkowski:
Tak. Uważam, że nie jesteśmy na straconej pozycji. W ubiegłym roku z Polonią Warszawa przegraliśmy 15. punktami, a w Łomży prowadziliśmy już różnicą 30. punktów. Także każdy mecz jest inny.

Naszsport.info: Ale ten syndrom trzeciej kwarty może znowu odbić się wam czkawką.

Tak. Cały czas mam to na uwadze i w przerwie meczu w Grójcu chłopakom w szatni powtarzałem, że mamy problem z tą trzecią kwartą. Że nie wchodzimy dobrze w drugą połowę. I, niestety, stało się. Ale nie odstawaliśmy absolutnie od rywali i nie mamy się czego wstydzić. Zespół w Grójca ma w swoich szeregach Oliwiera Szczęsnego, który rzucił nam 33. punkty. Po naszej stronie najlepiej punktował Adam Anusewicz, który zdobył 28. oczek. I musimy pamiętać, że my gramy tym składem, który ja od lat, że tak powiem, rzeźbię. A w zespole z Grójca występują zawodnicy występujący już w rozgrywkach ligowych. I jeszcze raz powtórzę: wstydu Łomży nie przynieśliśmy, bo czym wyższa liga, to te zespoły się zbroją. I to widać i czuć tą atmosferę święta na trybunach. A dla chłopaków było to tym fajniejsze przeżycie, że zawody sędziował arbiter ekstraklasowy, który bardzo dobrze prowadził zawody.

Naszsport.info: Czego możemy spodziewać się po rewanżu.

Mogę obiecać tylko tyle, że będziemy walczyć. Nie wiem czy odrobimy stratę 20. punktów, ale na pewno będę chciał przynajmniej wygrać to spotkanie by opinia o łomżyńskiej koszykówce nadal była dobra.

Naszsport.info: Dziękuję za rozmowę.