Dzisiaj jest: 29.10.2020, imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii

Łomża: Armia Fight Night wraca do Łomży (foto)

Dodano: 2 lata temu Czytane: 666 Autor:

5 kwietnia Patryk Surdyn z Black Horse MMA Łomża będzie bronić Mistrzowskiej Szabli organizacji Armia Fight Night.

Łomża: Armia Fight Night wraca do Łomży (foto)

Dla Patryka Surdyna z Black Horse MMA to spełnienie marzeń, gdyż po ubiegłorocznym zdobyciu tytułu zawodnik wspominał, że Mistrzowskiej Szabli chciałby bronić właśnie w Łomży. Taką szansę będzie miał podczas Gali Armia Fight Night 5.


Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Łomży poznaliśmy szczegóły gali, w której oprócz Patryka Surdyna z Black Horse MMA Łomża wystąpi jeszcze jeden zawodnik z naszego miasta - Maciej Tercjak, dla którego będzie to debiut w formule K1.


Przeciwnikiem broniącego Mistrzowskiej Szabli w kategorii 61 kg Patryka Surdyna będzie Jakub Wikłacz z Olsztyna, który uznawany jest za jednego z najmocniejszych i najbardziej perspektywicznych zawodników tej kategorii wagowej kraju.

- Wracam do swojego miasta, przed własną publiczność jako mistrz tej organizacji - podkreślał Patryk Surdyn. - I cieszę się bardzo, że będę miał możliwość zawalczenia z tak dobrym rywalem jak Jakubem Wikłaczem.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł stoczyć pojedynek na takiej gali, z takim przeciwnikiem i w takim mieście - ripostował Jakub Wikłacz, który z 11. stoczonych pojedynków wygrał 8, dwa zremisował, a jeden przegrał. - Jest to dla mnie ogromna motywacja i wiem, że miasto, organizacja i ludzie stworzą niesamowitą atmosferę. Dlatego bardzo dobrze się przygotowuję by stoczyć jak najlepszą walkę.

Z kolei dla Patryka Surdyna będzie to piąta walka w karierze. Trzy z nich stoczył w trakcie gal organizowanych przez Armia Fight Night. Wszystkie zakończyły się jego wygranymi.

- Jestem szczęśliwy, że wracamy do Łomży - przyznał Filip Bątkowski, założyciel Federacji Armia Fight Night. - Są tutaj wspaniali zawodnicy, których odkryliśmy w ubiegłym roku. Mam nadzieję, że robimy drugą galę w Łomży, ale nie ostatnią. Patryk Surdyn będzie bronić szabli mistrzowskiej. Jego przeciwnikiem będzie Jakub Wikłacz, który uznawany jest za jednego z najmocniejszych i najbardziej perspektywicznych zawodników tej kategorii w kraju. Obydwaj zawodnicy są z aspiracjami na duże federacje światowe i życzę wam panowie, by wygrał lepszy z was i abyście obydwaj w przyszłości znaleźli się w największych światowych organizacjach.

W trakcie gali w oktagonie zadebiutuje Maciej Tercjak, który przechodzi do formuły K1.

- Będę miał szansę debiutu w moim rodzinnym mieście - podkreśla Maciej Tercjak. - To wielki zaszczyt i duże szczęście dla mnie. I chciałbym jak najlepiej wykorzystać tą szansę.

W czasie zaplanowanej na 5 kwietnia gali będziemy mogli zobaczyć sześć walk w formule MMA i K1.

- Porównując tą galę do tej sprzed roku możemy zobaczyć, że w karcie walk naprawdę są ciekawe pojedynki, a samych walk będzie więcej niż w roku ubiegłym - przyznał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - Dla mnie też ważne jest to, że w tych walkach wezmą udział nasi zawodnicy łomżyńskich klubów i że gala ta będzie transmitowana w telewizji ogólnopolskiej, co będzie dobrą promocją naszego miasta.

- Mamy świetnych zawodników w Łomży i mamy powody do dumy - wtórowała posłanka Bernadeta Krynicka. - Na gali w Siedlcach miałam okazję poznać dowódcę 18. Dywizji pana gen. Jarosława Gromadzińskiego i wspólnie z dyrektorem Polsat Sport rozmawialiśmy o organizacji gal MMA na ścianie wschodniej. Pomysł zakładał, żeby w każdym województwie przynajmniej raz w roku organizować taką galę i by odbywała się ona w mieście wojewódzkim. Na moją prośbę ta gala odbywa się w Łomży, gdzie odbyła się świetnie przygotowana gala premierowa i zasługujemy na to, by ona odbywała się w naszym mieście.

Podczas gali w Łomży walki MMA w kategorii 77 kg wyłonią pretendentów do walki o pas mistrzowski federacji AFN.

Sponsrodami głównymi gali są Tomasz Kurpiewski i Plastixal