Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Łomża: „Prefbet Śniadowo” Łomża na podium

Dodano: rok temu Czytane: 296 Autor:

Piotr Łobodziński i Emil Dobrowolski z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża zmierzyli się z kolejnymi wyzwaniami.

Piotr Łobodziński wygrał 9. edycję „Biegu Na Szczyt Rondo 1”, w którym do pokonania było 836. schodów prowadzących na 38 piętro liczącego 142 metry budynku. Zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża dystans pokonał w czasie 3:34,09, o 14. sek. szybciej niż drugi na mecie Niemiec Goerge Heimann. „Rekordu nie było, ale jest 5 zwycięstwo w Bieg Na Szczyt Rondo 1. Do zobaczenia za rok na 10 edycji tej kultowej imprezy. Na swoje usprawiedliwienie mam fakt, iż od środy jestem lekko przeziębiony” - podsumował start w mediach społecznościowych Piotr Łobodziński.

Na najwyższym stopniu podium stanął także Emil Dobrowolski, który wystartował w 39. edycji Półmaratonu Wiązowskiego. Zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża dystans 21 km przebiegł w czasie 1:06:56, a na mecie o prawie 2 min. wyprzedził Abderrahima Elasriego oraz (1:08:40) oraz Przemysława Dąbrowskiego (1:08:49). To drugie zwycięstwo z rzędu w tej imprezie zawodnika łomżyńskiego klubu. „Dziś rywale nie naciskali i już po 500m biegłem sam do mety, na którą dotarłem z około dwuminutową przewagą. Trochę szkoda, że nie pojawiła się lepsza obsada, bo może wyrzeźbiłbym trochę lepszy czas” - podsumował bieg w mediach społecznościowych zawodnik.