Dzisiaj jest: 13.12.2019, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Przygotuj swoje ciało do wiosny

Dodano: rok temu Czytane: 269 Autor:

Socjolożka na zakupach radzi jak przygotować swoje ciało do zbliżającej się wiosny.

Przygotuj swoje ciało do wiosny

Po długiej zimie z pewnością będziemy chciały odkryć nogi bądź inne partie naszego ciała. Dlatego polecam Wam szczotkowanie skóry na sucho. Gwarantuje ono poprawę wyglądu skóry, a także ogólnego samopoczucia.


Ta metoda masażu widoczne odmłodzi skórę, wyrówna jej koloryt, a nawet redukuje cellulit.


Każda z nas myje swoją skórę, nawilża ją, robi peelingi. Wszystko to przynosi wiele korzyści, ale warto też zacząć szczotkować swoje ciało na sucho. Ta forma masażu wywodzi się z Azji. Kiedyś wykonywano go używając wysuszonych traw i innych roślin, dziś z pomocą przychodzą szeroko dostępne szczotki do ciała.


Jak szczotkować ciało?

Przede wszytkom do takiego masażu potrzebujemy drewnianej szczotki z naturalnym włosiem. Do wyboru są:
- z paskiem do założenia na dłoń,
- z uchwytem z długim trzonkiem, który pozwoli sięgnąć także do pleców.

Początkowo taki masaż szczotką może wydawać się bardzo nieprzyjemny. Dlatego, aby przyzwyczaić nasze ciało do tej formy pielęgnacji proponuję wykonywać szczotkowanie z mniejszą siłą.

Ruchy podczas masażu powinny być długie, posuwiste i wykonywane w kierunku serca. Szczotkowanie możemy zacząć od rąk poczynając od palców, wnętrza dłoni i nadgarstków, przechodząc do całej ręki aż do barków. Podobnie robimy z nogami, szczotkujemy najpierw wierzch i spód stóp, następnie idziemy w górę masując łydki i uda. Brzuch i klatkę piersiową szczotkujemy delikatnie. Należy omijać miejsca, w których skóra jest uszkodzona.
Po szczotkowaniu skórę warto nawilżyć balsamem.

Ten rytuał warto powtarzać kilka razy w tygodniu, najlepiej rano przed rozpoczęciem dnia, tak aby dodać sobie energii do działania.

autor: Socjolożka na zakupach
www.socjolozkanazakupach.pl


fot. pixabay.com