Dzisiaj jest: 28.2.2021, imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Łomża/Toruń: Justyna Korytkowska wykonała postawione zadanie

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1562 Autor:

Justyna Korytkowska z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża zajęła 6. miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski.

Łomża/Toruń: Justyna Korytkowska wykonała postawione zadanie

Pobiec w granicach rekordu życiowego. Taki był cel Justyny Korytkowskiej z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. I ten cel udało się zrealizować.


Justyna Korytkowska z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża linię mety przebiegła jako szósta, a czas 9:33.27 to nowy rekord życiowy lekkoatletki, lepszy od poprzedniego o 0,6 sek.


- Biorąc pod uwagę, że Justyna w ostatnim okresie bardzo mało trenowała ze względu na chorobę, to ten wynik jest bardzo dobry - ocenia Andrzej Korytkowski, trener i mąż Justyny Korytkowskiej. - Celem był awans do czołowej ósemki i rekord życiowy. I to się udało zrealizować. Być może Justyna byłaby jedną pozycję wyżej i zakończył bieg z jeszcze lepszym czasem gdyby wykorzystała mocny start i utrzymywała się w czołówce. A tak wstrzymała się o znalazła się w środku. Ale biorąc pod uwagę, że podeszliśmy do tego startu z marszu, to jesteśmy obydwoje zadowoleni. Widać, że to idzie w dobrym kierunku, a praca jaką wykonała Justyna w ciągu ostatniego roku jest niesamowita - dodaje szkoleniowiec.