Dzisiaj jest: 21.9.2019, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Łomża: Poznajmy laureatów „Laura”

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 430 Autor:

Już dziś poznamy kolejnych najlepszych sportowców, drużynę, trenera, i sponsora Łomży.

Łomża: Poznajmy laureatów „Laura”

Trwa ostatnie odliczanie do Łomżyńskiej Gali Sportu, w czasie której wręczone zostaną „Łomżyńskie Laury Sportowe”. Od kilku lat pierwotna formuła nagród, obejmująca kategorie: zawodnik, drużyna, trener i sponsor, została poszerzona o kolejne: talent, całokształt, postęp i inne osiągnięcia.


Pierwszy raz „Łomżyńskie Laury Sportowe” wręczone zostały w 2005 r. Wtedy kapituła najlepszym sportowcem wybrała Rafała Baguskiego (piłka nożna- ŁKS Browar Łomża) oraz Marzenę Banach (lekkoatletyka- Narew Łomża). Jan Kotowski został trenerem roku, a laur w kategorii sponsora otrzymali Wanda i Tadeusz Wałkuscy, Browar Łomża oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.


W kolejnych latach nagrody odbierali:


2006:

Zawodnik:
Artur Zaczek (LKS „Narew – Kurpiewski” Łomża), Marta Przeździecka (szachy)
Trener:
Czesław Jakołcewicz (ŁKS Łomża)
Sponsor:
OSM Piątnica, Browar Łomża

2007:

Zawodnik:
Aleksandra Zajkowska (Łomżyński Klub Karate), Artur Zaczek (LKS „Narew – Kurpiewski” Łomża), 
Drużyna:
Siatkarki UKS Jedynka
Trener:
Mirosław Skawski (UKS „Jedynka)
Sponsor:
Wanda i Tadeusz Wałkuscy, Browar 'Łomża”, TU UNIQA

2008

Zawodnik:
Justyna Korytkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo” Łomża), Artur Zaczek (LKS „Narew – Kurpiewski” Łomża)
Trener:
Wacław Tarnacki (AZS PWSIiP Wałkuscy Łomża, SKTS), Andrzej Korytkowski (LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża), 
Sponsor:
Wanda i Tadeusz Wałkuscy, PEPEES S.A, PHU „Kurpiewski” - Jan Kurpiewski, PREFBET -Śniadowo

2009

Zawodnik:
Magdalena Żebrowska (LKS „Narew – Kurpiewski”Łomża),
Drużyna:
piłkarze PG 8 Łomża
Trener:
Marcin Mroczkowski (PG 8 w Łomży)
Sponsor:
PHU Marexim- Marek Mackiewicz

2010

Zawodnik:
Adrian Góralczyk(LKS „Narew – Kurpiewski” Łomża), Sebastian Dobkowski (LŁKS Prefbet Śniadowo” Łomża), 
Drużyna:
AZS PWSIiP Wałkuscy Łomża
Trener:
Zbigniew Turowski (ZSMiO nr 5 i Bursa Szkolna nr 2 w Łomży)
Sponsor:
PHP „Agro-Rolnik” sp. z. o. o. prezes Jarosław Kulesza

2011

Zawodnik
Justyna Korytkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo” Łomża), Ewelina Lubiejewska (LŁKS Prefbet Śniadowo” Łomża), Bartosz Paduch (LKS „Narew – Kurpiewski” Łomża)
Trener:
Marcin Jasionek (LŁKS Prefbet Śniadowo” Łomża)
Sponsor:
PHP „Agro-Rolnik” sp. z. o. o. prezes Jarosław Kulesza, ALIOR Bank S.A, PPB Prefbet Śniadowo,   Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Kurpiewski

2012

Zawodnik:
Anna Jesień (LŁKS Prefbet Śniadowo” Łomża),Tomasz Wieczorek (MKS „Medyk” Łomża), Monika Marcińczyk (KSZ „Maraton” Łomża)
Trener:
Dariusz Syrnicki (Łomżyński Klub Karate)
Sponsro:
PREFBET -Śniadowo, Jarosław Kulesza Aro – Rolnik Sp. Z o.o, OSM Piątnica

2013

Zawodnik:
Justyna Korytkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo” Łomża), Anna Rostkowska, (LŁKS Prefbet Śniadowo”), Dominik Darmofał (LKS „Narew – Kurpiewski” Łomża),
Drużyna:
GUKS „Dwójka” Łomża
Trener: 
Andrzej Korytkowski (LŁKS Prefbet Śniadowo” Łomża), Stanisław Niedbała (GUKS „Dwójka” Łomża)
Sponsor:
Metal Technik, Kazimierz Kulikowski, PREFBET –Śniadowo, Robert Rytel, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Kurpiewski, PHP „Agro-Rolnik” sp. z. o. o. prezes Jarosław Kulesza, PHU Marexim- Marek Mackiewicz, Geal  Adam Gajownik, Browar Łomża, St. Wsp. EDuk. I rynku pr., OSM Piątnica
Talent:
Dominik Mieczkowski, Ewelina Dębkowska, Filip Kosiński, Krystian Karwowski, Iza Lipińska, Daniel Maleszewski, Mateusz Gawędzki
Całokształt pracy:
Edward Traskowski, Jerzy Dąbkowski, Wacław Kierażyński, Henryk Trojanowski, Mieczysław Gołębiewski
Postęp:
BKS TIGER
Inne osiągnięcia sportowe:
Dominik Seroka, Szymon Wykowski, Piotr Łobodziński, Olga Ochal, Karol Łebkowski

2014

Zawodnik:
Justyna Korytkowska (LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża), Magdalena Sikorska (AZS PWSIP Łomża), Emil Dobrowolski (LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża)
Trener:
Andrzej Korytkowski (LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża), Vafa Mamaddov (KSz. Maraton Łomża)
Drużyna:
ŁKS 1926
Sponsor:
Krzysztof Czarnecki, Robert Rytel, PREFBET –Śniadowo, Paweł Nowak, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Kurpiewski, PHU Marexim- Marek Mackiewicz, St. Wsp. EDuk. I Rynki Pr., Marek Zacharzewski, Wojciech Olichwierowicz, Czesław Filipkowski,OSM Piątnica, PHP „Agro-Rolnik” sp. z. o. o. prezes Jarosław Kulesza 
Talent:
Filip Kosiński, Wiktor Świderski, Dominik Mieczkowski, Marcin Kapelewski, Przemysław Łyskawy, Monika Marcińczyk, Karol Białobrzeski, Klaudia Lenczewska
Całokształt:
Jan Kotowski, Roman Sarnacki, Sławomir Grygo
Postęp:
Sztafeta 4x400m (LŁKS „Prefbet Śniadowo), UKS Butterfly
Inne osiągnięcia sportowe:
Karolina Mroczkowska, Maciej Tercjak, Piotr Łobodziński, Olga Ochal

2015

Zawodnik:
Justyna Korytkowska (LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża), Jakub Nowak (LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża), Anna Szyszka (LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża
Drużyna:
GUKS "Dwójka", UKS "Dziewiątka"
Trener:
Andrzej Korytkowski (LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża), Zbigniew Maleszewski (BKS „Tiger” Łomża)
Sponsor:
PREFBET ŚNIADOWO, Marek Mackiewicz, Krzyszfof Czarnecki, Roman Szmyt, Krzysztof Piszczatowski, Czesław Filipkowski, "Nasza Łomża", PPHU INTER-MEBLE, DREW-BET, Jan Kurpiewski, Jarosław Adamski
Talent:
Kaja Gryczewska, Michalina Gryczewska, Weronika Kulawczyk, Magdalena Górska, Aleksandra Matejkowska, Grzegorz Sokołowski, Piotr Kurządkowski, Jakub Strzelczyk, Klaudia Dłużniewska, Kacper Łebkowski, Marcin Kapelewski, Malwina Szewczyk, Krystian Cwalina, Wiktoria Korytkowska, Tomasz Stachacz, Adam Stachacz, Marcin Sokołowski, Hubert Sulewski, Daniel Mieczkowski, Aleksandra Szymborska
Całokształt:
Jerzy Witkowski, Henryk Haponik, Lech Malinowski, Wojciech Kamiński
Postęp:
Monika Marcińczyk, Joanna Sokołowska
Inne osiągnięcia:
Piotr Łobodziński, Maciej Tercjak, Klaudia Lanczewska, Mateusz Kacperski, Damian Zorczykowski

2016

Zawodnik:
Klaudia Lanczewska (Łomżyński Klub Karate), Beata Trzonkowska (LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża), Anna Szyszka (LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża)
Drużyna:
GUKS "Dwójka
Trener: 
Karol Łebkowski (UKS „Herkules” Łomża), Dariusz Syrnicki (Łomżyński Klub Karate)
Sponsor:
OSM Piątnica, PHU Kurpiewski, Wojciech Faszczewski , Stanisław Pietruszynski, Jarosław Kulesza, SONAROL Sp. J. Najda, PPHU INTER-MEBLE, DREW-BET, PPB Prefbet-Śniadowo, PHU Marek Mackiewicz, Krzysztof Piszczatowski, Stow. Wsp. Edukacji i RP, UNIQA Cz. Filipkowski
Talent:
Anita Szepelska, Michał Tarnowski, Paweł Chmielewski, Tomasz Stachacz, Adam Stachacz, Wiktor Kacprzyk, Joanna Sokołowska, Jakub Zieliński, Agnieszka Łapińska, Hubert Sulewski, Patryk Wieryszko, Martyna Szulc, Daniel Łojek, Sylwia Pijanowska, Paweł Zawistowski, Adam Kozłowski, Dominik Mieczkowski, Katarzyna Bargielska, Klaudia Dłużniewska, Rafał Pogorzelski, Przemysław Łyskawy, Zofia Tercjak, Weronika Kulawczyk, Aleksandra Matejkowska, Damian Budziszewski
Całokształt:
Wiesław Szczypa, Hieronim Łada
Inne osiągnięcia sportowe:
Damian Zorczykowski, Patryk Surdyn, Piotr Łobodziński, Olga Ochal, Maciej Tercjak

2017

Zawodnik:
Beata Trzonkowska (LŁKS „Prefbet Śniadowo" Łomża), Maciej Tercjak (Łomżyński Klub Karate), Rafał Pogorzelski (LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża)
Drużyna:
GUKS 2, UKS 9
Trener:
Zbigniew Maleszewski (BKS „Tiger" Łomża), Dariusz Syrnicki (Łomżyński Klub Karate)
Sponsorzy:
INCRED, INTER CARS S.A., MYLOMZA, OSM PIĄTNICA, MPEC, ZGO ŁOMŻA, PWSiIP, PHU KURPIEWSKI, PEPEES S.A., OCIEPLENIE - PIANKA, MPWiK, SONAROL,  PPHU INTER, DREW-BET, PREFBET, PHU MACKIEWICZ, K. PISZCZATOWSKI, M. Zacharzewski, J i J Adamscy, R. SZMYT, UNIQA
Talent:
Norbert Batogowski, Paweł Chmielewski, Ahmed Debizov, Klaudia Dłużniewska, Kaia Gryczewska, Michalina Gryczewska, Przemysław Jadacki, Weronika Kulawczyk, Mateusz Lotkowski, Grzegorz Sokołowski, Przemysław Łyskawy, Monika Marcińczyk, Aleksandra Matejkowska, Małgorzata Tercjak, Dominik Mieczkowski, Adam D. Sokołowski, Hubert Sulewski, Zofia Tercjak, Patryk Wieryszko, Hubert Żochowski, Maciej Antoniak, Klaudiusz Choiński, Michał Czarniewicz, Wiktor Kacprzyk, Daniel Konopka, Dominik Krajewski, Agnieszka Łapińska, Jakub Zieliński
Całokształt:
Leszek Zwierzyński, Piotr Witkowski
Inne osiągnięcia:
Mateusz Demczyszak, Olga Kolendarowa-Ochal, Piotr Łobodziński, Krzysztof Wysocki, Damian Zorczykowski