Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Łomża: „Prefbet” bez medalu, ale z workiem „życiówek”

Dodano: rok temu Czytane: 473 Autor:

Siedem rekordów życiowych poprawili w Toruniu lekkoatleci LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża.

Co prawda podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych zawodnikom Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża nie udało się stanąć na podium, ale ustanowili kilka nowych rekordów życiowych.

Dwukrotnie swoją „życiówkę” poprawiał rywalizujący na 600 m Bartosz Jurak, który w kwalifikacjach uplasował się na 2. miejscu, a w finale B był 4., co w ostatecznym rozrachunku uplasowało go na 10, miejscu. Spośród zawodników „Prefbetu Śniadowo” Łomża nowe rekordy życiowe ustanowili także: Karolina Dzwonkowska (1000 m), Igor Duchnowski i Piotr Dąbrowski (obydwaj 300 m) oraz Dawid Likwiarz i Bartosz Folga (obydwaj 600 m)

- Jestem bardzo zadowolony z występu, gdyż kilka osób pokazało się z jak najlepszej strony i zrobiło „życiówki” na głównej imprezie - podkreśla Andrzej Korytkowski, prezes i trener LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. - Na duże słowa uznania zasługuje Igor Duchnowski, który trenuje od dwóch tygodni i startował chory. Bardzo dobrze zaprezentowali się także Bartosz Jurak, Piotr Dąbrowski, Dawid Likwiarz oraz Karolina Dzwonkowska.

Wyniki zawodników LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża:

1000 m K U18
DZWONKOWSKA Karolina - 3:09.08 (PB)
Pierwsze miejsce w biegu eliminacyjnym. W klasyfikacji łącznej zawodniczka zajęła 9. miejsce.

1500 m K U20
TRUSZKOWSKA Wiktoria - 4:52.14
Drugie miejsce w biegu eliminacyjnym. W klasyfikacji łącznej ostatecznie 8. miejsce

60 m M U18
DĄBROWSKI Paweł - 7.35
4. miejsce w biegu eliminacyjnym. W klasyfikacji łącznej ostatecznie 18. pozycja.