Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Łomża/Dubaj: Bezkonkurencyjny Łobodziński

Dodano: rok temu Czytane: 247 Autor:

Piotr Łobodziński z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża wygrał prestiżowy bieg w Dubaju.

Łomża/Dubaj: Bezkonkurencyjny Łobodziński

Startujący w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Piotr Łobodziński z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża po raz czwarty wygrał bieg w mierzącym 280 metrów biurowcu Almas Tower, w którym specjaliści od bieganiu po schodach zawodnicy będą mieli do pokonania 1600 stopni. 


Piotr Łobodziński z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża na metę dotarł po 7 min. i 50 sek. biegu. To wynik zaledwie o 4 sek. gorszy od ustanowionego w 2016 r. przez Polaka rekordu trasy.


- Jestem zadowolony ze startu, bo to był mój pierwszy występ w tym roku - podsumował występ Piotr Łobodziński. - Jest fajnie, forma jest fajna, chociaż na schodach miałem zaledwie 3. treningi, gdyż przez całą zimę koncentrowałem się na bazie tlenowej. I to był trening bardziej lekkoatletyczny, długodystansowy. A schody to ostatnie dwa tygodnie. Tutaj wiedziałem, że nikogo nie będzie, gdyż nagrodę pieniężną otrzymuje tylko zwycięzca. I to było widać, gdyż druga w klasyfikacji open była Mistrzyni Świata Suzy Walshom z Australii. A gdyby był zawodnik, którego bym się bał to pewnie urwałbym jeszcze z 10 sek. gdyż bym się bardziej zmobilizował i skoncentrował. Nie mogłem sobie odpuścić biegu ponieważ zawsze może pojawić się ktoś, kto wyszarpnie zwycięstwo - dodaje.

Po raz kolejny na schodach Piotr Łobodziński pojawi się 23 lutego podczas „Biegu na Rondo” w Warszawie. A 13 marca czego go wspinaczka na Wieżę Eifla.

Klasyfikacja open biegu w Dubaju:

1. Piotr Lobodzinski (POL) - 7:50
2. Suzanne Walsham (AUS) - 9:21
3. Christophe Huybrighs (BEL) - 9:21
4. Sami Al Saidi (OMA) - 9:36
5. Iman Koushki (IRI) -9:38
6. Thierry Delage (FRA) - 10:28
7. Saleh Al Saidi (OMA) - 10:34
8. Regan Nagaskot - 10:47
9. Khalid Bucheeri (BRN) - 11:42
10. Rich Zielinski (USA) - 11:45

foto: Piotr Łobodziński