Dzisiaj jest: 16.10.2019, imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Łomża: Karczew za mocny dla „Dwójki”

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 241 Autor:

Szczypiornistki MKS „Dwójka” Łomża musiały uznać wyższość zawodniczek z Karczewa.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla zespołu MKS „Dwójka” Łomża, który po 5 min. przegrywał 1:4. Ale później łomżanki, dzięki dobrej grze w obronie, zdołały doprowadzić do wyrównania, a w 13 min. wyszły na prowadzenie 5:4. I ta jednobramkowa przewaga utrzymała się do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 10:9.

W drugiej połowie MKS „Dwójka” Łomża odskoczył rywalkom na 3. bramki (14:11 w 38 min.). I ta przewaga utrzymywała się do 41 min. Po wziętym przez opiekuna drużyny z Karczewa czasie przyjezdne zaczęły grać wyżej w obronie, wysuwając do przodu dwie zawodniczki. Ten system gry uniemożliwiał łomżankom skuteczne zawiązywanie akcji, co skończyło się dwiema szybkimi kontrami rywalek, które doskoczyły na 15:14. Dodatkowo na ławkę kar powędrowała Michalina Gryczewska, a w tym czasie Karczew doprowadził do remisu. I równowaga utrzymywała się do 55 min. kiedy przyjezdne wyszły na prowadzenie 18:17. I wykorzystując słabszą skuteczność łomżanek w ataku Karczew jeszcze bardziej odskoczył, by ostatecznie wygrać 22:19.

MKS „Dwójka” Łomża - MKS Karczew 19:22 (10:9)

Dwójka: Nowicka, K. Gryczewska - M. Gryczewska (4), Rejka (3), Kruczkow (3), Konert (3), Wołczyk (3), Okroy (2), Klej (1), Serowik, Pisiak

Żółta kartka: Wołczyk

Kary: 8 min (M. Gryczewska - 4 min., Konert, Okroy - po 2 min.)

Karczew: Wojewódzka - Wójcik (6), Janowska (5), Ciszkowska (3), Barańska (3), Baran (2), Trzepałka (2), Buczkowska (1), Żelazo, Zagrajek, Popis, Kociszewska, Idziak, Wesołowska, Ciecierska, Wojewódzka

Żółta kartka: Ciecierska

Kary: 4 min. (Baran, Ciecierska - po 2 min.)