Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Lekkoatleci z Łomży rywalizowali na śniegu i w hali

Dodano: rok temu Czytane: 377 Autor:

Rozkręca się rywalizacja lekkoatletów. Część zawodników z Łomży startuje na stadionach, część na otwartym powietrzu.

Przemysław Łyskawy z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża oraz Artur Zaczek, wychowanek LKS „Narew-Kuropiewski” Łomża startowali w weekend odpowiednio w Warszawie i Toruniu.

Natomiast na trasę wybiegł Piotr Łobodziński z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, który na swój pierwszy występ w tym roku wybrał Bieg Górski Falenica.

Przemysław Łyskawy z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża zajął 7. miejsce w trójskoku w rozegranych w Warszawie 2. Zawodach Kontrolnych Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. W swojej najlepszej próbie zawodnik klubu z Łomży poszybował na odległość 13.63 m.

Artur Zaczek zajął drugie miejsce w biegu na 60 m w rozegranych w Toruniu Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych I klasy. Wychowanek LKS „Narew-Kurpiewski” Łomża pokonał ten dystans w czasie 6.84, o 0.02 sek. wolniej od zwycięzcy Bartosza Siudeka. Wcześniej Zaczek wygrał swoją serię kwalifikacyjną, a rezultat 6.82 to jego nowy „sezon best”.

- Jak na panujące dzisiaj warunki oraz pierwszy start w 2019 wyszło całkiem żwawo - 33:55 - podsumował Piotr Łobodziński swój występ. - Satysfakcjonujący, spontaniczny start w Falenickich Biegach Górskich - tak mogę w skrócie podsumować. Co roku wracam tu z bardzo miłą chęcią. Coś magicznego mają w sobie te podwarszawskie zimowe przełaje na wydmie. Bez kolców ani rusz, pod śniegiem sporo lodu. Łydeczki jutro na pewno dadzą o sobie znać.