Dzisiaj jest: 19.7.2019, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Łomża/Łódź: „Dwójka” przegrała arcyważny mecz

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 238 Autor:

Porażką 17:18 zakończyło się wyjazdowe starcie „Dwójki” Łomża z łódzkim ChKS PŁ.

MKS „Dwójka” Łomża w spotkaniu tym dwukrotnie znalazł się w doskonałej pozycji do rozstrzygnięcia tego starcia na własną korzyść. W pierwszej połowie prowadzony przez Janusza Świętonia zespół prowadził już 9:5. Ale przez własne błędy w ataku roztrwonił przewagę i do przerwy było 10:10.

W drugiej połowie MKS „Dwójka” Łomża ponownie prowadziła, tym razem różnicą 3. bramek. Ale ponownie łomżanki dały się dogonić. W 49 min. był remis po 15, a chwilę później gospodynie wyszły na prowadzenie. I utrzymały go do końca, choć już po ostatnim gwizdku Michalina Gryczewska miała szansę doprowadzić do remisu. Jednak nie wykorzystała rzutu karnego podyktowanego za faul na Martynie Matysek.

Przegrana z Łodzią może okazać się bardzo kosztowna dla drużyny z Łomży. Bowiem ChKS był jedną ze słabszych drużyn ligi. Porażka ta sprawiła, że „Dwójka” ma już 4. punkty straty do 10. w tabeli zespołu z Karczewa, który ma jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej. Do łodzianek, które również rozegrały dotychczas tylko 12. meczy, „Dwójka” traci już 5. punktów.

ChKS PŁ Łódź - MKS Dwójka Łomża 18:17 (10:10)

Dwójka: Nowicka, K. Gryczewska - Matysek (5), M. Gryczewska (5), Wołczyk (3), Rejka (2), Konert (1), Okroy (1), Rutkowska, Kruczkow, Serowik

Żółte kartki: Matysek, M. Gryczewska, Wołczyk

Kary: 6 min. (Okroy, Wołczyk, M. Gryczewska)