Dzisiaj jest: 4.8.2020, imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego

Łomża: "Cieknąca" Hala im. Olimpijczyków (foto)

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1065 Autor:

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Hala im. Olimpijczyków Polskich w Łomży wymaga remontu.

Łomża: "Cieknąca" Hala im. Olimpijczyków (foto)

Podczas sobotniego meczu w ramach Mazowieckiej Ligi Koszykówki U-16 Kobiet między GUKS „Olimpijczyk” Łomża a „Trójką” Żyrardów co chwila trzeba było czyścić boisko z wody ściekającej z dachu. 


Z tego też względu mecz został przerwany na kilka minut, gdyż w jednym miejscu przeciek okazał się niezwykle silny. Aby kontynuować grę organizatorzy rozłożyli ścierkę, która wchłaniała wodę. Było to jednak dość uciążliwe dla zawodniczek, ponieważ musiały bardzo uważać, gdzie biegają. Bowiem kiedy tylko zapominały, natychmiast ich nogi się ślizgały i w efekcie „lądowały” na boisku.


Być może problemy z Halą im. Olimpijczyków Polskich skończą wraz z przeprowadzoną termomodernizacją budynku. Na razie Urząd Miejski w Łomży wyłonił wykonawcę dokumentacji technicznej projektu. Ale kiedy ona zostanie przeprowadzona?

Zgodnie z ogłoszeniem o zamówieniu w dokumentacji mają znaleźć się projekty wykonania ocieplenia ścian i dachu, wymiany stolarki okiennej i drzwi oraz klimatyzacji Hali im. Olimpijczyków Polskich. Projektant musi także uwzględnić wykonanie instalacji centralnego ogrzewania oraz innych instalacji w budynku.

Apelujemy jednak do włodarzy Łomży aby zastanowili się nad wymianą także podłoża w hali. Od lat przyjeżdżający do Łomży szkoleniowcy zwracają uwagę na ten mankament, który jest po prostu niebezpieczny dla użytkowników.