Dzisiaj jest: 4.8.2020, imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego

Łomża: „Jedynka” traci punkty

Dodano: 2 lata temu Czytane: 515 Autor:

Niespodziewaną porażką zakończył się mecz siatkarek „Jedynki” Łomża w podlaskiej lidze juniorek.

Łomża: „Jedynka” traci punkty

Prowadzony przez Mirosława Skawskiego zespół UKS „Jedynka” Łomża przed własną publicznością 1:3 uległ ekipie Sprintu Płociczno-Tartak. Porażka tym bardziej niespodziewana, gdyż w pierwszej rundzie łomżanki bez straty seta rozprawiły się z rywalkami.


Z drugiej strony przegrana „Jedynki” Łomża może nie być niespodzianką jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że przez ostatnie dwa tygodnie zespół praktycznie nie trenował. Dlaczego? Bowiem sala gimnastyczna była w tym czasie wykorzystywana „do innych potrzeb szkolnych”.


Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodyń, które przegrały dwie pierwsze partie odpowiednio do 20 i 19.

- Rywalki bardzo mocno ryzykowały na zagrywce i to przynosiło im efekt, gdyż mieliśmy ogromne problemy z przyjęciem - relacjonuje Mirosław Skawski, trener UKS „Jedynka” Łomża. - A my popełniliśmy zbyt wiele błędów w polu serwisowym. Dość powiedzieć, że my w pierwszym secie zepsuliśmy 11. zagrywek.

Łomżanki przebudziły się w trzecim secie i miały szanse wygrać czwartego. „Jedynka” prowadziła bowiem 22:17 i wydawało się, że będzie tie-break. Ale seria błędów gospodyń sprawiła, że przyjezdne nie tylko doprowadziły do remisu, ale w końcówce przychyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

- Popełniliśmy dużo prostych błędów, ale to wynik tego, że nie trenujemy od dłuższego czasu - podkreśla Mirosław Skawski. - Do tego jedna z naszych podstawowych atakujących grała tuż po chorobie. I gdyby nie te problemy to myślę, że ten mecz był do ugryzienia i byśmy go ostatecznie wygrali.

Porażka ta komplikuje sytuację klubu z Łomży, który obecnie spadł na 3. miejsce w tabeli. Wczoraj „Jedynka” miała awansem rozegrać spotkanie z Bojarami Białystok. Jednak spotkania nie udało się przeprowadzić, gdyż z powodu zasypania miasta przez śnieg siatkarki z Łomży późno dojechały na halę.
 
Tabela Podlaskiej Ligi Siatkówki Juniorek
Drużyna Mecze Punkty Sety Bilans
1. UKS Danex Siemiatycze 6 12 12:8 452:413
2. KS BAS Białystok 5 11 13:5 411:374
3. UKS Jedynka Łomża 6 10 13:10 502:490
4. UKS Sprint Płociczno-Tartak 6 7 8:14 466:479
5. UKS Bojar Białystok 5 2 5:14 363:438