Dzisiaj jest: 4.8.2020, imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego

Łomża: Są wykonawcy OS

Dodano: 2 lata temu Czytane: 354 Autor:

Dwie firmy wybudują Otwarte Strefy Aktywności w Łomży.

Łomża: Są wykonawcy OS

Urząd Miejski w Łomży rozstrzygnął właśnie przetarg na budowę obiektów. Jednak wbrew zapowiedziom prezydenta Łomży z listopada ub. r. wybuduje je nie firma z Wysokiego Mazowieckiego, ale firmy z Kocka i Wrocławia. Co prawda to ona złożyła najniższą ofertę, ale z przyczyn formalnych musiała ona zostać odrzucona.


Urząd Miejski w Łomży zapłaci za budowę pięciu Otwartych Stref Aktywności po ponad 171 tys. zł więcej niż pierwotnie założono. Bowiem zgodnie z założeniami koszt powstania kompleksów szacowano na 500 tys. zł.


Zgodnie z zamierzeniami Urzędu Miejskiego w Łomży Osiedlowe Strefy Aktywności mają powstać przy ul. Wojska Polskiego 29, ul. Kazańskiej 9, ul. Wroniej, ul. Dmowskiego 5 oraz ul. Śniadeckiego 16. Obiekty przy ul. Wojska Polskiego i Kazańskiej wybuduje firma z Kocka. Pozostałe zaś - firma z Wrocławia.

Otwarte Strefy Aktywności to obiekty składające się z plenerowej siłowni z minimum sześcioma różnymi urządzeniami oraz strefy relaksu, w której znajdą się ławki i urządzenia do gier, a także ogrodzone place zabaw o charakterze sprawnościowym. 

Łomża, jako jedne z nielicznych miast w mieście, otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie na budowę maksymalnej liczby Otwartych Stref Aktywności.Wsparcie wyniesie 250 tys. zł.