Dzisiaj jest: 16.11.2019, imieniny: Edmunda, Marii, Marka

Łomża: Superliga - pierwsza gala sportów walki (foto)

Dodano: rok temu Czytane: 584 Autor:

Ostatnio dużo się mówi w Łomży o kolejnych galach sportów walki.

Łomża: Superliga - pierwsza gala sportów walki (foto)

A tak naprawdę historia tej formuły sportu w Łomży zaczęła się w 2007 roku, kiedy to w Hali im. Olimpijczyków Polskich rozegrano galę Superligi, w której rywalizował m.in. Izuagbe Ugonoh, późniejszy mistrz Europy i świata amatorów w formule K-1, sześciokrotny mistrz Polski w kick-boxingu. W Łomży wygrał on swoją walkę z Piotrem Lepichem.

W sumie w Łomży rozegrano osiem walk: 3 w Muay Thai, 3 w K-1 i 3 w MMA. Większość walk zakończyła się przed czasem, a w jednym przypadku zakończyło się złamanym nosem. Tak zakończył się pojedynek Izuagbe Ugonoh.


Superliga był to projekt, który z założenia miał przygotować galę składającą się z walk w trzech formułach walki: MuayThai, K-1 i MMA. Pierwsza gala Superligi odbyła się 16 grudnia 2006 roku w warszawskim hotelu Radisson SAS Centrum. Wtedy przeprowadzono cztery walki MMA, dwie w Thaiboxingu i jedna w formule K-1, a na ringu zobaczyliśmy m.in.: Rafała Petertila (Mistrza Świata kickboxing, finalisty K-1 Polska), Marcina Bachórza (zawodowego Mistrza Polski low kick, Mistrza Świata Kickboxing), Grzegorza Lenarta (Mistrza Polski kickboxing low kick) oraz Marcina Zonteka (uczestnik Konfrontacji Sztuk Walki). Natomiast w Łomży wystartowali między innymi: Michał Tomczykowski (Mistrz Świata), Łukasz Łęczycki (Mistrz Polski), Piotr Lepich (Mistrz Polski, zdobywca Pucharu Świata). W walkach z Polakami zobaczyliśmy zaś Dimitrija Kartela (Białoruś) i Jasuwa Gautemirowa (Czeczenia). 

Walki rozegrane w Łomży:

Kamil Suwała vs Dawid Kasperski (junior 3x2 minuty, MuayThai) 3:0
Piotr Lepich vs Izuagbe Ugonoh (K-1, 91 kg)
Jacek Ditrich – Grzegorz Chałubiński 
Łukasz Łęczycki - Jasow Gautemirow 
Łukasz Kwaśniewski - Dimitri Kartel 
Marek Chwalibogowski - Jordan Błoch 
Sebastian Banasik - Rafał Lorenc 
Michał Tomczykowski - Krzysztof Górski