Dzisiaj jest: 14.12.2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Porażka w ostatnim starciu

Dodano: 2 lata temu Czytane: 391 Autor:

Piłkarki „Dwójki” PWSIiP Łomża zagrała ostatni w tym sezonie mecz ligowy.

Porażka w ostatnim starciu

Przed własną publicznością prowadzony przez Janusza Świętonia zespół z Łomży 21:23 uległ ekipie MTS Kwidzyn. Tym samy „Dwójka” rozgrywki zakończy na 9. pozycji.

Było to także pożegnanie Janusza Świętonia, który kończy pracę w roli trenera „Dwójki” PWSIiP Łomża.

Mecz początkowo układał się po myśli gospodyń, które do 14 min. toczyły wyrównany pojedynek z zespołem z Kwidzyna. W tym momencie na tablicy był remis po 4. Ale później zaczął się koncert bledów łomżanek. Podania do rywalek bądź wyrzucanie piłek w auty, rzuty wprost w bramkarkę. To wszystko sprawiło, że do końca pierwszej połowy „Dwójka” zdobyła tylko 2. bramki, podczas gdy przyjezdne 8.

- Pierwsza połowa była żenująca - przyznał po spotkaniu trener „Dwójki” Janusz Świętoń. - Tak nie można grać na tym poziomie rozgrywek. Nie po to trenujemy tyle miesięcy pewne zagrania, by później ich nie realizować na boisku a realizować swoje wydumane indywidualne cele. I w przerwie w szatni było gorąco, gdyż byliśmy lepsi, a mimo to przegrywaliśmy. I zwróciłem dziewczynom na to uwagę - dodaje szkoleniowiec.

Reprymenda podziałała. A przynajmniej zaczęła działać od 38 min., bowiem do tego momentu MTS zwiększył przewagę do 7. bramek (15:8). Jednak w kolejnych minutach gospodynie krok po kroku zaczęły zbliżać się do rywalek. Kluczem okazała się szczelna obrona, której momentami przyjezdne nie były w stanie sforsować.

- To była najlepsza połowa w tym sezonie - podkreśla opiekun „Dwójki”. - Dziewczyny asekurowały się, domykały strefy, nie dopuszczały rywalek do rzutów z czystych pozycji. Do tego umiejętnie się ustawiały i prowokowały faule w ataku. I przestały też dyskutować z sędziami.

Swoje zrobiła także Katarzyna Siennicka, która w tym sezonie bardzo rzadko występowała w drużynie z Łomży. Doświadczona szczypiornistka nie tylko grała na swojej nominalnej pozycji skrzydłowej, ale także na rozegraniu.

- Kasia przede wszystkim pomaga drużynie mentalnie - tłumaczy Janusz Świętoń. - I kiedy trzeba potrafiła krzyknąć na zespół. Pokazała swoim zaangażowaniem, szybkimi akcjami ze zwodem jeden na jeden jak powinna wyglądać nowoczesna piłka ręczna. A nie takie malowanie i rzucanie z nieprzygotowanych pozycji - dodaje szkoleniowiec.

Dzięki temu w 50 min. „Dwójka” przegrywała tylko 17:18. Ale później łomżanki straciły trzy bramki z rzędu i w 56 min. było 17:21. I choć do końca gospodynie próbowały odrobić straty, to jednak na doprowadzenie do remisu zabrakło im czasu.

- Pozostał niedosyt, gdyż w tym spotkaniu nie byliśmy gorsi - przyznaje Janusz Świętoń. - Wyszło jednak to, że dziewczyny nie potrafią odpowiednio skoncentrować się na każdym przeciwniku. Pewną pociechą niech będzie fakt, że zdobyliśmy dwie przepiękne bramki. Najpierw Aneta Konert zdobyła bramkę z koła będąc w powietrzu tyłem do bramkarki, a w ostatnich sekundach Amanda posłała bombę z 14 m, ustalając wynik spotkania. 

Zespół z Łomży czeka w tym sezonie jeszcze jedno wyzwanie. 4 i 5 maja łomżanki zagrają w Łaziskach Górnych w XXIX Memoriałowym Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet Im. Jana Olszówki o Puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne. W grupie „czerwonej” łomżanki zmierzą się z Varsovią Warszawa i SPR Sośnicą Gliwice.

Dwójka PWSIiP Łomża - MTS Kwidzyn 21:23 (6:12)

Dwójka: K. Gryczewska, Bałdowska - Amanda Szymborska (5), Aleksandra Szymborska (5), Konert (4), Siennicka (3), Sobocińska (2), Klej (1), M. Gryczewska (1), Rejka, Okroy, Matysek

Żółte kartki: Konert, M. Gryczewska, Aleksandra Szymborska

Kary: 6 min. (M. Gryczewska, Aleksandra Szymborska, Amanda Szymborska - po 2 min.)

MTS: Bielak, Reowicz - Król (5), Kaczmarek (4), Wicik (3), Wąsik (3), Zawalich (2), Kucharska (2), Kreft (2), Guziewicz (1). Wartecka (1), Burnowska, Czarnik, Somionka

Żółte kartki: Wicik, Czarnik, Kaczmarek

Czerwona kartka: Burnowska (45 min.)

Kary: 8 min. (Kucharska - 4 min., Czarnik, Kreft - po 2 min.)

Sędziowie: Wojciech Kuliński (Płock), Sebastian Patyk (Warszawa)

Widzów: ok. 100


Terminarz 18. kolejki: 
SMS ZPRP II Płock - SPR Sambor Tczew
SMS ZPRP I Płock - UKS Drwęca Novar Lubicz
ChKS PŁ Łódź - MMKS Jutrzenka Płock
MKS PR URBIS Gniezno - K.S.AP-POZNAŃ