Dzisiaj jest: 25.1.2020, imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Łomża: Skander Yousffi na zajęciach ŁKK (foto)

Dodano: rok temu Czytane: 533 Autor:

Dziewięć lat temu w Łomży po raz pierwszy gościł Skander Yousffi, który prowadził zajęcia w Łomżyńskim Klubie Karate.

Łomża: Skander Yousffi na zajęciach ŁKK (foto)

Ten wielokrotny mistrz krajów arabskich przyjechał do Łomży na staż w ramach współpracy Federacji Tunezji z Łomżyńskim Klubem Karate. To także pokłosie znajomości Skandera Yousffi z Anną Kaczyńską, multimedalistką klubu z Łomży.


Znajomość ta przerodziła się w uczucie, gdyż od kilku lat Anna Kaczyńska i Skander Yousffi są małżeństwem. Wspólnie prowadzą także Zambrowski Klub Karate, gdzie szkolą kolejne pokolenia młodych karateków. I nie tylko karateków.


A oto co mówił Skander Yousffi podczas jednego z treningów w Łomży na początku 2010 r.:

O Annie Kaczyńskiej
„Spotkałem Anię na rozegranych w 2006 r. na Sycylii Mistrzostwach Europy. To były wspaniałe zawody, na które Tunezja była zaproszona. Spotkaliśmy się ze wszystkimi zespołami z Europy i mogliśmy zobaczyć znakomitych zawodników”.

O zawodnikach z Łomży:
„To są dobrzy zawodnicy. To głównie zasługa sensei Darka, który całe życie poświęcił karate i teraz przekazuje swoje umiejętności podopiecznym. A ci ciężko pracą powoli będą osiągać sukcesy”.

O karate:
„W Polsce z powodu pogody zawodnicy muszą się dłużej rozgrzewać, tymczasem w Tunezji jest znacznie cieplej. Karate wszędzie jest prawie takie same. To karate kyokushin i jego filozofia. Jedyna różnica polega na indywidualnym podejściu trenera do tej filozofii, gdyż jak powtarzam, karate kyokushin jest takie same na całym świecie. Do tego dochodzi filozofia zakładająca ciągłe samodoskonalenie się i ciągły ciężki trening.
Dzisiaj popracujemy trochę nad techniką kumite, gdyż to jest kulminacja treningu. Dlatego też zaczniemy od podstaw i później będziemy pracować nad coraz bardziej skomplikowanymi kombinacjami i technikami”.

O Łomży:
"Łomża jest fajnym miastem. Jestem tutaj od dwóch tygodni i bardzo mi się tutaj podoba, chociaż jest znacznie chłodniej niż w Tunezji. Ale chciałbym tutaj jeszcze wrócić".